Je to tu! Projekt, ktorý ako menší úlet založili dvaja anime nadšenci, sa dožíva 10 rokov! A za to vďačíme v prvom rade vám, našim priaznivcom. Bez vás by to nebolo možné.
Ale dnes nebudeme len oslavovať. Je čas sa triezvo pozrieť na realitu.

Síce sa radujeme, že oslavujeme desiate narodeniny, ale trochu sa obávame, či sa dožijeme aj tých jedenástych. Nechcem, aby toto znelo ako labutia pieseň. My nekončíme a ani nechceme skončiť – pokiaľ nebudeme musieť. Z internetu sa pre nás, fansuberov, stáva pomaly ale isto nebezpečné miesto a nie je to len vďaka rôznym obmedzeniam z viacerých strán. Za poslednú dobu skončilo pomerne dosť skupín. Časť novej “nastupujúcej generácie”, ak by som ju mohol takto nazvať, začína dosť negatívnym spôsobom na seba pútať pozornosť a hrozí, že by na to mohli doplatiť všetci. Ale dúfam, že sa tak nestane a že budeme môcť aj naďalej pre vás prekladať nové a nové anime.

Ale prejdime na príjemnejšiu tému a zo vzdialenej budúcnosti do blízkej. Blíži sa nám jesenná sezóna a máme predbežný zoznam noviniek: Goblin Slayer, Ingress the Animation, RErideD: Tokigoe no Derrida, Sword Art Online: Alicization a Ulysses: Jeanne d`Arc to Renkin no Kishi a nejaké jedno retro anime. Okrem toho budú pribúdať aj ďalšie archívne preklady od našich kolegov z NAT a SSMTT. Naše staršie preklady nebudem rozoberať, snažíme sa dokončiť, čo sa dá a tak rýchlo, ako sa dá.

Dúfam, že aj naďalej ostanete našimi priaznivcami a že tu budeme spolu ešte poriadne dlho.