Ďalší rok ubehol ako voda a opäť sme o niečo starší. Áno, dnes je to presne deväť rokov, čo sme tu s vami.

Keby som mal tento posledný rok v skratke zhodnotiť, asi by som povedal, že bol veľmi pozitívny vo viacerých ohľadoch. Jednak máme nových mladých, šikovných členov a okrem toho musím uznať, že posledných pár anime sezón bolo veľmi kvalitných a pestrých. Aj keď niektoré známejšie tituly sklamali, objavilo sa aj veľa príjemných prekvapení. A zdá sa, že v podobnom duchu sa bude niesť aj jesenná sezóna.

Do jesenného zoznamu sa zatiaľ dostali: Code:Realize – Sousei no Himegimi, Dies Irae, Inuyashiki, Juuni Taisen, Kino no Tabi: The Beautiful World, Mahou Tsukai no Yome TV a Ou-sama Game The Animation. Jedno až dve anime tradične ešte pribudnú. Z letnej sezóny pokračujú Fate/Apocrypha a Shoukoku no Altair.

Zo starších anime plánujeme dokončiť Clockwork Planet, Kobayashi-san chi no Maid Dragon a Ren´ai Boukun. Obávam sa, že viac toho nestihneme. Aj keď jedno malé filmové prekvapenie predsa len plánujeme.

Na záver malé narodeninový “retro” darček. Trochu som sa pohrabal v našom archíve a vytiahol zopár staších prekladov z našich začiatkov, ktoré neboli doteraz zverejnené: epizódy 1-3 z Gankutsuou a epizóda 1 zo Seikai No Monshou.

cos1 gks1