Všetko má svoj začiatok aj svoj koniec. Určite ste čakali info o letnej sezóne, to ale, bohužiaľ, nepríde. Ako ste si posledných mesiacoch určite všimli, neboli sme práve aktívni. Čiastočne to spôsobila aj epidémia Covid-19, ale pravdou je, že nám tak trochu dochádza energia. Sme tu už 12 rokov a je jasné, že už nie sme najmladší. Pre každého z nás sa do popredia dostala práca, rodina a iné záujmy. Preklady titulkov sme vždy brali len ako hobby. A každé hobby človeka môže raz omrzieť. Asi sme sa už dostali do toho bodu.

Teraz si určite kladiete otázku, či to má nejakú spojitosť s dnešným oznamom ukončenia činnosti akihabary. Áno a nie. Mali sme v úmysle skončiť, ale až o polroka. Koniec akiby to všetko len urýchlil. Situácia vo svete fansubu je viac než neistá. Zatiaľ činnosť len pozastavujeme a sťahujeme sa do úzadia. Ak budeme mať niekedy ešte na to chuť a energiu a dovolí nám to situácia, v nejakej forme sa vrátime. Web sa vypne v priebehu tohto mesiaca.  Čo sa týka zálohy – zatiaľ nebude. Pôvodne sme chceli všetko premiestniť na akibu, toto už ale možné nebude. Na náhradnom riešení sa pracuje. FB skupinu ale ponecháme (zatiaľ) a o všetkom vás budeme informovať.

Chcel by som sa týmto poďakovať všetkým členom týmu za ich tvrdú prácu a vám za vašu priazeň a že ste to s nami tak dlho vydržali a pevne verím, že si jedného dňa k sebe opäť nájdeme cestu.

 

server

* 1.9.2008           + 4.7.2020