Turbulentná jeseň sa blíži ku koncu a pomaly nastáva čas vybrať zimný program. Začnem trochu netradične – filmom: 9.12. oficiálne vyjde nový film Girls und Panzer: Saishuushou. Kedy bude ale naozaj k dispozícii a budeme ho môcť preložiť, je ešte vo hviezdach, každopádne máme toto anime na zozname.
Seriálových noviniek bude tentokrát pomerne málo. Je to spôsobené jednak tým, že sme v jeseni tak trochu nestíhali a zimná sezóna neponúka (aspoň podľa nás) taký kvalitný výber anime. Ale po niekoľkých posledných skvelých sezónach to raz prísť muselo. Do výberu sa dostali Hakata Tonkotsu Ramens, Kokkoku a Violet Evergarden. Ešte bude priestor pre dva ďalšie tituly, ale výber je ťažký. Najhorúcejšími kandidátmi sú Beatless a Märchen Mädchen, ale definitívne rozhodnú asi až prvé epizódy.
Okrem toho do zimnej sezóny plynule prechádza aj Mahou Tsukai no Yome. Plánujeme aj jedno malé “retro” prekvapenie v podobe jedného staršieho titulu a pribudne aj nejaký ten film.
Preklady jesennej sezóny majú väčšinou isté omeškania, ale do začiatku januára by mala byť väčšina titulov preložená. Juuni Taisen a Dies Irae sa vzhľadom na silnú zaneprázdnenosť prekladateliek potiahnu celou zimnou sezónou. Preklad Shoukoku no Altair sa nateraz pozastavuje úplne.